محتوای همیشه سبز چیست؟ چگونه یک محتوا را به محتوای سبز تبدیل کنم؟

آیا به دنبال تولید محتوای همیشه سبز هستید و قصد دارید بر فراز موتور های جستجو خوش بدرخشید؟ اما با راهکار های عملی آن اشنا نیستید؟ به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا ما در این مقاله از وبسایت سئو هاب قصد داریم به صورت مفصل اطلاعات کاملی در خصوص محتوای همیشه سبز و چگونگی تولید آن صحبت کنیم، لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

کمی بیشتر در خصوص محتوای همیشه سبز بدانیم…!

پس از آن که شما کلمه محتوای همیشه سبز را می شونید ممکن است در ذهن شما سوالاتی نظیر سوالات زیر رخ بدهد:

اگر چنین سوالاتی در ذهن شما به وجود آمد بهتان تبریک می گوییم زیرا شما ذهن خلاق و پر جستجویی را دارید اما برای آن که بتوانید به سوالات ذهن خود در خصوص محتوای همیشه سبز پاسخ سبزی دهید پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید، قبل از آن که بخواهیم وارد معرفی موارد فوق شویم می خواهیم با یک مثال کاملا کاربردی مفهوم محتوای همیشه سبز را برایتان کمی جا بیاندازیم.

به عنوان مثال شما وارد یک مغازه گل فروشی می شوید و در آن جا با انواع گیاهان و گل ها آشنا خواهید شد، نظرتان بر روی گُلی می افتد که در گوشه مغازه قرار گرفته است و نام آن را گل رُز وحشی نامیده اند، به شدت عاشق آن گُل شده اید و قصد دارید آن را تهیه کنید اما پس از پرس و جو های طولانی مدت متوجه می شوید این گل دارای عمر کمی بوده و عملا در شرایط اب و هوای خاصی رشد می کند و در نهایت از خرید آن صرف نظر می کنید اما در سوی دیگر یک درخت کاج چهارفصل بسیار زیبایی قرار گرفته که در تمامی شرایط آب و هوایی امکان رشد آن فراهم است و شما به عنوان یک خریدار این درخت کاج را انتخاب نموده و خرید می کنید.

 

نگاهی ریزبینانه به محتوای همیشه سبز چیست؟

در برخی از موارد شما محتوایی را تولید می کنید که برای همیشه به عنوان یک محتوای مرجع در میان کاربران شما جای خود را تثبیت می کند و عملا دیگر نیازی به تغییر آن به این زودی ها ندارید، به عنوان مثال “چه کسی برای اولین بار به ماه سفر کرد؟ ” خب این مقاله یک مقاله جامع و تغییر ناپذیر است تا زمانی که خلاف آن ثابت شود، عملا محتوای این مقاله همواره درست بوده و پاسخ یکسانی را به کاربران شما ارائه می دهد. پس می توان نام محتوای همیشه سبز را بر آن نهاد. حال ممکن است بپرسید ایا تصاویر و ویدئو ها نیز می توانند محتوای همیشه سبز باشند؟ بله، در صورتی که پاسخ به سوالات آن همواره درست و پاسخ گوی سیل عظیمی از مخاطبانتان باشد. پس می توان نتیجه گرفت که محتوای همیشه سبز به آن دسته از محتواهایی گفته می شود که منحصر به یک رویداد، فصل، زمان و… نمی باشد بلکه می تواند پاسخ گوی نیاز کاربران شما در مدت های زمانی طولانی باشد اما محتوای همیشه سبز باید دارای چه خصوصیاتی باشد تا کاربر را به سوی خود جذب کند؟ یکی از ویژگی های اصلی محتواهای همیشه سبز این است که در طول زمان جاودان باشند و با تغییر زمان نیز بتوانند به خوبی نیاز کاربران شما را برطرف سازند و عملا با بروز رسانی های پی در پی بتواند به جامع ترین سوالات شما عزیزان پاسخی مناسب ارائه دهد.

 

 

آیا همواره باید اقدام به تولید محتوای همیشه سبز کنیم؟

این مورد بسته به نوع فعالیت و مخاطبان شما کاملا متغییر است اما چنانچه از محتوای همیشه سبز استفاده می کنید، اعداد و ارقام، ترند ها و… را از دست ندهید و زیرا عملا مخاطبان شما با مشاهده آمار و ارقام می توانند احساس بهتری نسبت به مقاله شما داشته باشند و نیاز آن ها را بهتر از قبل رفع کنند اما همواره به دنبال تولید محتواهای همیشه سبز بی ارزش نباشید زیرا در این صورت تنها وقت خود را هدر داده اید، بلکه به دنبال مقالاتی باشید که کاربر به دنبال آن ها در موتور جستجوی گوگل می گردد! به عنوان مثال آخرین رویداد ورزشی یا به عنوان مثال نتایج اولیه کنکور 98 می تواند به عنوان یک محتوای همیشه سبز برای کاربرانی باشد که به دنبال این مقالات هستند و می توان گفت عملا بازار داغی را به خود اختصاص می دهند.

 

3 روش مهم برای تولید محتوای همیشه سبز:

آیا تا به حال به درخت کاج توجه کرده اید؟ چرا این درخت همواره سبز و بلند قامت است؟ عوامل بسیار موثری در سبزی این درخت تاثیر می گذارد، این عوامل همانند کاشت نهال درخت در خاک مناسب، داشتن نور کافی، نحوه نگهداری و آبیاری به موقع است، درست همانند این مفهوم برای مقالات شما نیز سازگار می باشد و شما باید با رعایت برخی از نکات همواره محتوای همیشه سبز را برای مخاطبان خود تولید کنید.

 

عنوان هر مقاله به طور مشخص اولین جایگاهی است که مخاطبان با آن ارتباط چشمی، ذهنی و عاطفی برقرار می کنند و می توان گفت کلید اصلی یک محتوای همیشه سبز عنوان آن استف به دو مثال زیر توجه کنید و بگویید کدام مورد می تواند به عنوان یک محتوای همیشه سبز در اختیار کاربران ما قرار بگیرد؟

همان طور که در تعریف محتوای همیشه سبز خدمت شما عزیزان عرض کردیم، این نوع از محتوا ها همواره باید دارای اعداد و ارقام مشخصی باشند که بتوانند نیاز کاربران را رفع کنند و در طول زمان تغییر نکند، عملا آن محتوا برای 10 سال آینده نیاز به تغییر اعداد و ارقام نخواهد داشت، با این توصیفات فکر می کنید کدام عنوان می تواند مناسب یک محتوای همیشه سبز باشد؟ در بخش نظرات لطفا با دلیل نظر خود را برای ما یادداشت کنید.

 

لینک سازی عملا نقش مستحکم ساختن ریشه مقاله را دارد، همانند آب و یا کود که به عنوان غذا برای سرسبزی درخت شما استفاده می شود اما در خصوص تولید محتوا چگونه می توان سبزی آن را توسط لینک سازی اثبات نمود؟ بی شک استفاده از لینک سازی داخلی و خارجی می تواند به عنوان یک فاکتور اصلی در مستحکم ساختن ریشه مقاله شما داشته باشد، دریافت لینک های جدید به یک صفحه قدیمی به ربات های گوگل نشان میدهد که این صفحه همچنان ارزشمند است.

 

بررسی تازگی محتوا همواره از مباحثی می باشد که در اولویت کاری خود باید قرار دهید، مقاله خود را پس از انتشار کمی بروزرسانی کنید تا با قدرت سبز و استوار بماند. به عنوان مثال کمی عکس یا فیلم یا صوت یا چند خط دیگر به آن اضافه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *