آموزش سئو سایت مبحثی بسیار مفصل است اما ما سعی میکنیم خلاصه ای از هرآنچه در این سایت می آموزید را به طور خلاصه برایتان توضیح دهیم. همانطور که میدانید ما سایت سئو هاب سعی بر ارتقاء سواد seo در وب فارسی را داریم ، اما از نظر ما سئو فقط به سایت خودتان خلاصه نمیشود بلکه از سئو میتوان در مکان های بسیاری استفاده کرد از جمله یوتیوب و دیگر شبکه های اجتماعی برای اینکه بیشتر نمود پیدا کنید از این علم میتوانید استفاده کنید.

علم سئو میتواند بازاریابی یک سایت را متحول کند به نوعی که امکان افزایش درآمدزایی تا 900% درصد را داشته باشد. البته این در صنعت های مختلف درصد های مختلفی دارد که 900% کمترین میزان آن میباشد. ما به شما پیشنهاد میکنیم آموزش های سئو را که در سایت Seo Hub قرار میدهیم را از دست ندهید چراکه ماه ها به دنبال یک مقاله جامع در یک زمینه هستیم و بعد از اینکه مقاله جامع به زبان انگلیسی پیدا شد آن را به زبان فارسی ترجمه میکنیم تا شما دانشجویان عزیز بتوانید بهترین مقاله را با نهایت کیفیت مطالعه کنید و در نتیجه این امر علم و سواد سئو در ایران افزایش یابد.

آموزش سئو

آموزش و یادگیری سئو میتواند برند شما را در سطح کشور و حتی در برخی موارد جهانی نماید. اگر تمامی مقالات مربوط به سئو را مطالعه کنید خواهید دید که این مورد امکان پذیر است و شما میتوانید از یک سایت ساده در حد منطقه به یک سایت جهانی بدل شوید. (تمامی این موارد فقط با آموزش سئو اصولی امکان پذیر خواهد بود که شما تمامی آموزش سئو سایت را میتوانید در بخش آموزش رایگان سئو مشاهده فرمایید)

سئو داخلی

سئو داخلی

سئو داخلی چیست؟ یک جمله کلیشه ای! هر کاری که در داخل سایت انجام میدهید برای بهینه سازی سایت را سئو داخلی می نامند. بله این جمله کاملاً دست است اگر شما در داخل سایتتان سرعت وب سایتتان را بهبود میبخشید این بخشی از سئو سایت داخلی میباشد اگر حتی یک کلمه را بولد میکنید این نیز سئو داخلی میباشد. این موارد بسیار زیاد است ، ما میتوانیم تا ساعت ها با شما در مورد سئو داخلی سایت صحبت کنیم و صد ها مورد را برای شما در مورد سئو داخلی بگوییم ، اما مواردی در سئو داخلی وجود دارد که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و همانند گلچینی از فاکتور های سئو داخلی میباشند.

ما این موارد را برای شما عزیزان در یک فابل صوتی 50 دقیقه ای آماده کرده ایم تا بتوانید تمامی این نکات مهم را فقط با مطالعه فایل صوتی آموزش seo داخلی انجام دهید. در این پادکست سعی بر این داشته ایم تا نهایت راهنمایی را در مورد سئو داخلی برای شما عزیزان انجام داده باشیم.

سئو خارجی

سئو خارجی

سئو خارجی نیز همان سئو آف پیچ میباشد که عموماً به طور صحیح و البته اصولی به توضیح آن پرداخته نشده است. سئو خارجی سایت در واقع بخشی از seo میباشد که بسیار بر روی رتبه سایت شما تاثیر گذار است ، در واقع اگر سئو خارجی به درستی انجام شود میتواند جایگاه و رتبه 1 را برای شما به همراه داشته باشد و اگر به درستی اعمال نشود میتواند خطرات جبران ناپذیری برای شما در پی داشته باشد.

بله همانطو که گفته شد اگر سئو خارجی به درستی انجام نشود میتواند خطراتی برای سایت به همراه داشته باشد که یکی از آنها خطر جریمه شدن توسط گوگل و دیگری خطر پنالتی شدن وب سایت میباشد. برای اینکه بتوانید به درستی سئو خارجی وب سایتتان را انجام دهید میتوانید به از محتوای غنی استفاده کنید تا دیگران مطلب شما را به عنوان یک مطلب جامع اشتراک گذاری نمایند و بدین ترتیب سئو خارجی شما توسط افراد واقعی تامین میگردد و این بهترین نوع سئو خارجی میباشد. اما در برخی از موارد وب سایت شما این امکان را ندارد تا یک محتوا تولید نماید در این حالت ما توصیه میکنیم بهترین موارد را برای سئو خارجی سایت انجام دهید تا برای جستجوگر گوگل طبیعی جلوه کنید ، تمامی این موارد را در یک فابل صوتی 40 دقیقه ای برای شما عزیزان آماده کرده ایم که میتوانید هم اکنون مطالعه فرمایید و از تاثیر گذار ترین موارد در seo خارجی مطلع شوید.

آموزش رایگان سئو 

آموزش رایگان سئو مبحثی است که در این صفحه از سایت به آن پرداخته ایم ، شما وبمستران عزیز میتوانید با مراجعه به هر یک از قسمت هایی که در زیر درج کرده ایم و با کلیک بر روی آن تمامی توضیحات مربوط به آن موضوع را مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید تمامی مطالب بر اساس سئو سفید آموزش داده شده است. در انتهای همین صفحه نیز بخشی را به فاکتورهای سئو اختصاص داده ایم که توصیه میکنیم حتماً مطالعه فرمایید. در بخش آموزش سئو میتوانید فاکتورهای سئو داخلی و سئو خارجی را به صورت پادکست مطالعه فرمایید.

اصول سئو

در این بخش چه چیزی یاد میگیرید؟ در این بخش شما با اصول ابتدایی و اصلی سئو آشنا خواهید شد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم ، برای مطالعه هر یک از مقالات به صورت کامل میتوانید بر روی آن کلیک کنید.

سئو چیست ؟

فاکتورهای رتبه بندی گوگل

طراحی سایت به صورت seo friendly

انتخاب کلمات کلیدی

استراتژی تولید محتوا

در این بخش یاد می گیرید چطور محتوا رو بهینه سازی کنید برای طرفداران سایتتان ، در واقع تمامی موارد در مورد سئو داخلی سایت ،سئو معنایی ، اسنیپت ها و بخش های برجسته سایت در این بخش آموزش داده خواهد شد.

نوشتن مقاله برای سئو

آدرس مناسب صفحات برای سئو

لینک سازی داخلی

سئو معنایی

اسنیپت ها و اسکیماها

کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل

سئو تکنیکال

نکاتی که باعث میشود وب سایت شما مسیر رو به پیشرفتی داشته باشد ، از جمله تکنیک هایی برای افزایش سرعت سایت ، بهبود معماری سایت ، و بهبود نمایش برای خزنده ها که اهمیت ویژه ای دارند.

معماری وب سایت

نقشه سایت

بودجه خزش سایت

سرعت سایت در سئو

فابل robots.txt

محتوای تکراری

تکنیک های لینک سازی

در این بخش استراتژی های ویژه ای را فرا می گیرید که میتواند از آنها برای ساخت لینک برای وب سایتتان استفاده کنید ، از جمله لینک های متنی ، لینک های تعمه ، محتوا و اطلاعات همیشه سبز و موارد دیگر که میتوانید از آنها دیدن فرمایید و به مطالعه آنها بپردازید.

ساخت لینک با کیفیت

بدست آوردن لینک رقیبان

لینک های مستحکم و بنیادی

لینک های شکسته

لینک طعمه

لینک به صفحات منبع

جستجو های طبیعی و اطلاعات

محتوای همیشه سبز

تجربه کاربری

نکاتی که باعث میشود وب سایت شما مسیر رو به پیشرفتی داشته باشد ، از جمله تکنیک هایی برای افزایش سرعت سایت ، بهبود معماری سایت ، و بهبود نمایش برای خزنده ها که اهمیت ویژه ای دارند.

بهبود ترافیک سایت

11 روش افزایش CTR ( نرخ کلیک )

سئو رنک برین ( Rank Brain ) گوگل

ابزارها و برنامه های سئو

در این بخش یاد میگیرید از معروف ترین ابزار های جهان چگونه استفاده کنید ، نکات حرفه ای در هر کدام وجود دارد که ما آنها را به شما خواهیم آموخت ، این ابزار های سئو عبارتند از Ahref ، SEMrush ، Yoast Seo plugin ، Moz pro ، Raven tools

 • SEMrush
 • Ahref
 • Yoast Seo plugin
 • Moz pro
 • Raven tools

استراتژی سئوی پیشرفته

در این بخش کتابخانه ای از منابع سئو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید برای ارتقاء سواد سئو از این کتابخانه استفاده نمایید ، این بخش برای سئو کاران مبتدی بسیار مفید خواهد بود چرا که نکات مفیدی برای پیشرفت در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد

 • اندازه گیری تعداد جستجو ها
 • تجزیه و تحلیل محتوا
 • بررسی محتوا
 • ساخت یک تیم سئو

آموزش سئو ( راهنمای کامل )

آموزش سئو 2020

کامل ترین مقاله آموزش سئو سایت 2020

این مقاله یک پیش بینی در مورد سئو سال 2020 نیست بلکه در این مقاله، مهمترین روندهای سئو مربوط به سال 2019 ، پوشش داده می شود.

همچنین شما در این پست استراتژی های جدیدی را مشاهده خواهید کرد که امروزه کارکرد بسیار خوبی دارند.

بنابراین ، اگر به دنبال بهبود سئو خود در سال جدید هستید ، این راهنمایی جدید مورد پسند شما قرار خواهد گرفت.

آموزش سئو

دامین اتوریتی 2.0

دامین اتوریتی 2.0

قبلاً Domain Authority در مورد لینک ها استفاده می شد ولی اکنون دیگر اینگونه نیست.

امروزه، گوگل سایت شما را بر اساس تخصص ، اعتبار و قابلیت اطمینان نیز ارزیابی می کند. همچنین این ویژگی ، با عنوان E-A-T شناخته می شود.

در روش های زیادی E-A-T  ، همان دامین اتوریتی 2.0 است.

و در این بخش ، همه ی مواردی که باید بدانید ، به طور کامل توضیح داده شده است.

پارسال راهنمایی های مربوط به Google Quality Rater ، واقعاً روی E-A-T تمرکز داشتند.

بخشی از راهنمای E-A-T

E-A-T به مدت سال ها ، بخشی از این راهنمایی ها بوده است. اما به نظر می رسد که گوگل به E-A-T اهمیت بیشتری می دهد.

به عنوان مثال ، گزارش جدید گوگل در مورد نحوه کار جستجو به این نکته اشاره می کند که آنها می خواهند منابع قابل اعتماد را رتبه بندی کنند.

منابع قابل اعتماد در اولویت بندی سرچ گوگل

آنها حتی E-A-T را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی کلیدی ذکر می کنند:

گزارش جستجوی گوگل از e-a-t

در این جا ، نحوه ارتقاء E-A-T سایت شما آورده شده است:

متخصص باشید ( یا یک شخص متخصصی را استخدام کنید)

اگر به طور تصادفی ، فریلنسرهایی را برای نوشتن محتوای خود استخدام کنید ، دچار مشکل می شوید. این مشکل به خاطر این است که گوگل می خواهد مطالبی را به نمایش بگذارد که توسط متخصصان ماهر در هر زمینه خاص نوشته شده است.

راهنمای گوگل - خالق محتوای اصلی

آنها حتی به قدری حساس هستند که تاکید می کنند محتوای پزشکی باید توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی نوشته شود.

توصیه گوگل برای ساخت محتوای تخصصی پزشکی طبق E-A-T

جعل محتوای حرفه ای ، کار دشواری است.

در حقیقت ، ممکن است گوگل از شکل جدید Google Authorship برای شناسایی محتواگذارها استفاده کند و در مورد میزان تخصص آن ها در زمینه موردنظر اطلاعاتی کسب کند.

گوگل ممکن است از فرم نویسنده های گوگل استفاده کند

بنابراین اگر می خواهید محتوای شما در سال 2020 رتبه خوبی بگیرد ، باید با افرادی که در زمینه خود متخصص هستند همکاری کنید تا مطالب با کیفیتی ارائه دهید.

( به خصوص در زمینه مطالب بهداشت و سلامت )

شفاف باشید

احتمالاً گوگل روی سیگنال های خارج از سایت متمرکز شده است تا E-A-T سایت شما را شناسایی کند.

اینگونه بیان کرد که:

دستورالعمل های امتیازدهی ، زمان زیادی را صرف ارزیابی خود سایت می کنند.

به عنوان مثال ، دستورالعمل ها بیان می کنند که :

خط مشی گوگل - اطلاعات سازنده

که این دارای معانی زیر می باشد:

 • صفحه باید دقیق و کامل باشد.
 • پیدا کردن صفحه تماس راحت باشد.
 • به منابع ، رفرنس و لینک خارجی اختصاص داده شود.
 • سایت باید دارای خط مشی های رازداری ( حریم خصوصی) و شرایط سرویس خود باشد.
 • هر مقاله باید دارای Author byline باشد. ( خطی در قسمت بالای مقاله که نویسنده را معرفی می کند)

استناد کنید

بیشتر ارزیابی گوگل درباره E-A-T ، خارج از وبسایت شما اتفاق می افتد که این کاملاً منطقی است.

هر فردی می تواند ادعا کند که در یک زمینه خاص متخصص است.

اما استفاده از وب سایت های دیگر که موافق با شما هستند ، یک داستان کاملاً متفاوت است.

در واقع ، دستورالعمل های گوگل بیان می کند که:

خط مشی گوگل در اعتماد به منابع خارجی

بنابراین:

علاوه بر ایجاد یک سایت عالی ، چگونه می توانید افراد دیگری را به دست آورید که شما و وب سایت شما را به عنوان منبع خارجی معرفی کنند؟

در مرحله اول ، شما باید از روی بسیاری از وب سایت های مورداعتماد دیگر استناد کنید به طوری که آدرس صفحه های مربوط به آن سایت ها را به صورت نقل قول در سایت خود بیان کنید.

حتی لازم نیست که این منشن ها ، لینک دهی شوند.

توئیت ماریا هاینس در مورد منشن های خارجی

چیزی شبیه به این می تواند به گوگل کمک کند که شما را به عنوان یک متخصص در زمینه مورد نظر ، شناسایی کند:

پادکست برایان دین

دوم اینکه ، سایت شما باید به طور کلی مربوط به یک موضوع خاص باشد.

که این مسئله باز هم مربوط به نقل قول سایت های دیگر از شما می باشد به طوری که نویسنده های دیگر که در زمینه شما فعالیت می کنند باید از سایت شما نام ببرند.

نام بردن سایت طبق راهنمای گوگل

به عنوان مثال ، قرار گرفتن Backlinko در اول این لیست توسط Ahrefs ، احتمالاً باعث تقویت شهرت این سایت در نگاه گوگل شده است.

قرار گرفتن Backlinko به عنوان اولین وبلاگ سئو توسط ahrefs

توسعه جستجوی بصری

آیا جستجوی بصری باعث تغییر بازی سئو می شود؟ هنوز نه ، ولی بر اساس نحوه روندهای در حال توسعه ، جستجوی بصری آماده است که در سال 2020 جهش پیدا کند و روند رشد خیلی سریعی داشته باشد.

در اینجا ، هر آنچه که باید بدانید آمده است.

 

جستجوی بصری در حال جهش است

 

افراد زیادی جستجوی بصری بیشتری را نسبت به گذشته انجام می دهند.

فقط نگاهی به این آمار بیاندازید:

گوگل لنز قبل از این ، تقریباً 1 میلیارد (بیلیون) بار استفاده شده است. ( منبع )

گوگل لنز 1 میلیارد بار بازدید داشته است

Pinterest هر ماه ، 600 میلیون جستجوی بصری دریافت می کند. ( منبع )

پینترست 600 میلیون بار در ماه سرچ بصری می گیرد

تابحال ، 36 درصد مشتری های آمریکایی از جستجوی بصری استفاده کرده اند.

36 درصد امریکایی ها تابحال از جستجوی بصری استفاده کرده اند

 

جستجوی بصری یک فناوری بسیار عالی می باشد

 

جستجوی بصری هنوز در مراحل ابتدایی خود است و در حال حاضر واقعاً خوب کار می کند.

اگر این گفته ها را باور نمی کنید ، کافی است Google Lens را در تلفن خود باز کنید و آنچه در اطراف اتاق شما قرار دارد را اسکن کنید.

احتمالاً متوجه می شوید که این برنامه می تواند تقریباً همه چیز را شناسایی کند.

امروزه ، گوگل لنز قادر به شناسایی 1 میلیارد شیء می باشد و این تعداد هر روز در حال رشد است.

با کمال تعجب ، حتی جستجوی بصری bing هم عملکرد بسیار خوبی دارد.

کاربران تمایل دارند که با استفاده از تصاویر جستجو کنند.

پس از شروع استفاده از آن ، به سرعت متوجه می شوید که جستجوی بصری برای موارد زیر بسیار مفید است:

 • خرید
 • جهت ها
 • شناسایی دیدنی ها ( شناسه های شهری یا طبیعی ثبت شده در دفترچه گردشگری)
 • بررسی مشاغل محلی
 • ترجمه
 • دستور پخت
 • اطلاعات مربوط به تغذیه
 • و …

به همین دلیل است که احتمالاً 62 درصد مصرف کنندگان خواهان فناوری جستجوی بصری بیشتری هستند:

62 درصد از جوانان از جستجوی بصری استفاده می کنند

 

نحوه بهینه سازی برای جستجوی بصری

 

اگر می خواهید صفحه شما به عنوان نتیجه جستجوی بصری ظاهر شود ، تصویر در سئو بسیار مهم است.

بنابراین ، شما باید از فایل های تصویری استفاده کنید و متن alt مناسبی را برای هر تصویر بنویسید.

اما این فقط اولین قدم است.

طبق گفته های گوگل ، آنها می خواهند نتایج Google Image را از صفحات معتبر ارائه دهند:

اتوریتی دامنه روی نمایش تصاویر مهم است

جدید:

نمایش پیج های آپدیت دار

و تصویر را در بالای صفحه قرار دهید:

نمایش تصویر در بالای صفحه

رشد مداوم و سریع محتوای ویدیویی

رشد مداوم و سریع محتوای ویدیویی

در حال حاضر ، ویدیوی آنلاین در حال گسترش می باشد. در حقیقت ، طبق گفته Cisco تا سال 2021 ، ویدیوی آنلاین 80 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهد.

بله 80 درصد و این ممکن است کل تقاضای مردم جهان را برای ویدیو برآورده نکند.

با وجود این که فیلم های بیشتری در خارج از کشور قرار دارد ، HubSpot اظهار می کند که 43 درصد مردم خواهان محتوای ویدیویی بیشتری هستند.

به طور خلاصه ، اگر ویدیو جزء محتوای بازاریابی دیجیتال شما نیست به احتمال زیاد شکست خواهید خورد. در اینجا نحوه استفاده از ویدیو برای بهبود سئو در سال جاری آمده است.

 

فیچراسنیپت های ویدیویی

احتمالاً در نتایج جستجو ، فیچراسنیپت های ویدیویی زیادی مشاهده کرده اید.

ویدئو فیچر اسنیپت گوگل سرچ

در حقیقت ، گوگل در گزارش مربوط به مقدمه ای مجدد برای فیچر اسنیپت ، فیچراسنیپت ویدیویی را برجسته کرد.

ویدئو فیچر اسنیپت در بلاگ گوگل

 احتمالا تا سال 2020 ، شاهد تعداد بیشتری فیچراسنیپت ویدیویی خواهید بود.

در اینجا ، 3 مورد از مهمترین کارهایی که باید برای برجسته کردن محتوای ویدیویی خود در اسنیپت انجام دهید ، آورده شده است.

 

1- محتوای خود را در بخش های مجزا ، سازماندهی کنید

این فوق العاده است. بخش های واضح تر به گوگل کمک می کند که محتوای ویدیویی شما را شناسایی کند.

بخش های واضح به گوگل کمک میکنند که محتوای ویدیوی شما را تشخیص دهند

که این باعث می شود که آنها به راحتی از کلیپ های مختلف ویدیوی شما در یک فیچراسنیپت استفاده کنند.

محتوای ویدیوی خود را سازماندهی کنید

 

2- ویدیوی خود را برای سئو بهینه کنید

گوگل از عنوان ، توضیحات و تگ های شما برای فهم موضوع ویدیوی شما استفاده می کند.

گوگل از عنوان ، تگ ها و توضیحات ویدیوها برای فهمیدن ویدیوی شما استفاده می کند

بنابراین ، شما علاوه بر انتشار ویدیوهایی که دارای بخش های واضحی هستند ، می خواهید از بهینه بودن ویدیوی خود برای سئو مطمئن شوید.

در حقیقت ، یک مطالعه کوچک HubSpot در مورد 165 فیچراسنیپت ویدیویی نشان داد که 80 درصد آنها داری عنوانی هستند که حاوی یک کلمه کلیدی می باشند.

 

3- یک زیرنویس (ترانسکریپت) خودکار کنید

زیرنویس هایی که یوتیوب به صورت خودکار ارائه می دهد ، بسیار خوب است.

زیرنویس خودکار یوتیوب

اما 100% دقیق نیستند.

اشتباه در زیرنویس خودکار یوتیوب

بنابراین برای افزایش شانس اینکه YouTube و Google بتوانند هر کلمه از محتوای ویدیویی شما را بهتر بفهمند ، یک رونوشت یا زیرنویس نیز همراه ویدیو بارگذاری کنید.

 

کانال یوتیوب خود را توسعه بدهید

در حال حاضر ، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ جهان است.

در حقیقت ، طبق مطالعه ی انجام شده توسط Rand Fishkin (بنیان گذار JumpShot و Moz ) ، موتور جستجوی یوتیوب 2 برابر محبوب تر از bing است.

موتور جستجوی محبوب

با کمال تعجب ، یوتیوب همچنان در حال رشد است.

به طور خلاصه ، افراد بیشتری نسبت به گذشته به جستجو در یوتیوب می پردازند.

بنابراین اگر می خواهید در سال 2020 از سئو بهره ی بیشتری ببرید ، توصیه می شود که محتوا را به طور خاص برای یوتیوب ایجاد و بهینه کنید.

یوتیوب ، موتور جستجوی بسیار بزرگی است که اصلا قابل نادیده گرفتن نمی باشد.

بهترین قسمت: اکثر بازاریابان برای ایجاد ویدیو سهل انگاری می کنند. بنابراین اگر نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید ، اطلاعاتی داشته باشید می توانید ویدیو هایی تهیه کنید که مشاهده آن توسط کاربران آسان باشد.

به عنوان مثال ، کانال زیر 26 فیلم دارد و آن 26 فیلم ، هر ماه 224 هزار بازدید دریافت می کند.

بازدید ماهیانه کانال بکلینکو در یوتیوب

( و همانطور که انتظار دارید ، تعداد زیادی از این بازدیدکنندگان به بازدیدکننده سایت ، رهبران و مشتریان تبدیل می شوند ).

اوضاع بهتر می شود: وقتی ویدیوهای بهینه شده خود را منتشر کنید ، مالکیت بیشتری در دارایی های گوگل خواهید داشت.

چرا؟ برای اینکه 55 درصد از کل نتایج جستجوی گوگل حاوی حداقل یک ویدیو می باشد.

55% نتایج گوگل حداقل 1 ویدئو دارند

(و تقریباً تمام این ویدیو ها از YouTube هستند).

در اینجا برای درک بیشتر این مسئله ، مثالی آورده شده است:

نتایج جستجوی گوگل همراه با نتایج ویدیو

با توجه به اینکه گوگل صاحب یوتیوب است ، انتظار می رود که در سال 2020 نتایج یوتیوب بیشتری در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود.

 

قراردادن محتوای ویدیویی در پست های وبلاگ مبتنی بر متن

اگر مردم می خواهند محتوای ویدیویی بیشتری را ببینید ، چرا ویدیوی بیشتری در اختیار آنها قرار نمی دهید؟

به همین دلیل ، توصیه می شود که محتوای ویدیویی را در پست های وبلاگ خود قرار دهید. این کار می تواند bounce rate یا نرخ پرش شما را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.

Embed کردن ویدیو در بلاگ باعث کاهش بانس ریت می شود

در اینجا ، نمونه ای از این اقدام آورده شده است:

Embed کردن ویدیوی یوتیوب در سایت

بهینه سازی جستجوی صوتی

بخش 4 بهینه کردن جستجوی صوتی

آیا جستجوی صوتی بزرگترین مورد بعدی در بازاریابی دیجیتال است؟ اینگونه به نظر می رسد.

به عنوان مثال ، این واقعیت های عجیب را بررسی کنید:

 • 41 درصد از بزرگسالان هر روز حداقل یک جستجوی صوتی انجام می دهند
 • جستجوی صوتی انجام شده در گوگل از سال 2008 ، تقریباً 35 برابر شده است
 • 20 درصد از کل جستجو های انجام شده توسط تلفن همراه ، به صورت صوتی است

با دانستن این موضوع ، سئو کارهای باهوش محتوای خود را برای جستجوی صوتی بهینه می کنند.

 

نحوه بهینه سازی برای جستجوی صوتی

 

سال گذشته بزرگترین مطالعه مربوط به جستجوی صوتی انجام شد.

مطالعه موردی یک کیس با جستجوی صوتی

بر اساس این مطالعه می توان نتیجه گرفت که :

 

1- محتوای شما باید رتبه ی بالایی را در نتایج جستجو داشته باشد

ترجیحاً 3 مورد برتر.

گوگل به منابع پاسخ های جستجوی صوتی که در سه نتیجه برتر جستجو قرار دارند ، تمایل بیشتری دارد:

پاسخ های صوتی در 3 رتبه برتر بیشتر مورد توجه هستند

 

2. در محتوای خود یک سوال و جواب درج کنید

اکثر جستجوهای صوتی به صورت سوالی هستند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، گوگل صفحه هایی را انتخاب می کند که شامل سوال و جواب هستند.

به طور مثال :

وقتی جستجو کنید که:

جستجوی صوتی گوگل

پاسخ زیر را دریافت می کنید:

 

نتیجه جستجوی صوتی گوگل

وقتی به صفحه نتیجه مراجعه کنید ، متوجه می شوید که آن صفحه شامل سوال شما و یک جواب کوتاه است:

سوال و جواب کوتاه

این همان چیزی است که الگوریتم جستجوی صوتی گوگل می خواهد ببیند.

در حقیقت ، این یکی از اصلی ترین دلایل عالی بودن صفحات پرسش و پاسخ ها برای سئوی جستجوی صوتی می باشد:

صفحات FAQ دارای سئوی فوق العاده ای برای جستجوی صوتی گوگل هستند

 

3. فیچراسنیپت کمک شایانی به کسب رتبه بهتر می کند

فیچر اسنیپتی که باعث نمایش محتوا در نتایج جستجو می شود

الگوریتم گوگل قبلاً یک فیچر اسنیپت کوچک را نشان می داد.

بنابراین منطقی است که آنها در نتایج جستجوی خود از آن اسنیپت استفاده کنند.

درحقیقت ، داده ها نشان می دهد که 4 مورد از 10 نتیجه جستجوی صوتی ، به طور مستقیم از یک فیچراسنیپت تهیه می شود.

4 جستجو از 10 جستجو از فیچر اسنیپت ها نشات میگیرد

بهینه سازی فیچر اسنیپت ها

بخش 5 بهینه سازی فیچر اسنیپت ها

طبق نتایج SEMrush حدود 11.5 درصد از کل نتایج جستجو دارای فیچر اسنیپت می باشند.

بله همینطوره ! فیچراسنیپت ها تعداد زیادی از کلیک های مربوط به رتبه 1 را سرقت کرده اند.

( و رتبه 0 همان رتبه 1 جدید است به این صورت که رتبه 0 مربوط به فیچر اسنیپت می باشد که بالای لینک اولین صفحه ظاهر می شود)

سوال این است که:

چگونه می توانید محتوای خود را در فیچراسنپیت نشان دهید؟

در این بخش  ، به بررسی این موضوع می پردازیم.

در سال گذشته ، طی یک بررسی تصمیم گرفتیم که فیچراسنیپت را در اولویت قرار دهیم.

این باعث شد که به بیشتر از 190 فیچراسنیپت دست پیدا کنیم.

تعداد فیچراسنیپت بکلینکو

در اینجا فرآیند مرحله به مرحله مربوط به این اقدام آمده است.

 

1. فرصت های ساخت فیچر اسنیپت را پیدا کنید

اولین قدم ، پیدا کردن کلمات کلیدی هستند که

قبلاً به خاطر آنها رتبه بندی شده اید

و

دارای فیچراسنیپت هستند.

چرا تمرکز روی کلمات کلیدی که قبلاً به خاطر آنها رتبه بندی شده اید ، مهم است؟

99.58 درصد از فیچراسنیپت ها ، صفحاتی هستند که دارای رتبه ی اول مربوط به اصطلاح ( کلمه کلیدی ) موردنظر هستند.

بنابراین اگر قبلاً در بین 10 رتبه اول قرار نگرفته اید ، شانسی برای قرار گرفتن در جایگاه فیچر اسنیپت ندارید.

چگونه فرصت های فیچر اسنیپت را پیدا می کنید؟

گزارش کلمات کلیدی ارگانیک Ahrefs ، کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد که به خاطر آن رتبه بندی شده اید و دارای فیچر اسنیپت نیز می باشند:

کلمات کلیدی همراه با فیچراسنیپت

 

2. یک “Snippet Bait” به صفحه خود اضافه کنید

“Snippet Bait” یک محتوای 40 تا 60 کلمه ای است که به صورت ویژه برای رتبه بندی در فیچراسنیپت طراحی شده است.

چرا 40 تا 60 کلمه؟

SEMrush تقریباً 7 میلیون فیچراسنیپت را تجزیه و تحلیل کرد. آنها به این نتیجه رسیدند که بیشتر فیچر اسنیپ ها ، دارای 40 تا 60 کلمه کلیدی هستند.

اکثر فیچر اسنیپت ها بین 40 تا 60 کلمه هستند

به عنوان مثال ، در سایت زیر یک توصیف Snippet Bait کوتاه برای این صفحه نوشته شده است.

سئو هاب content gap آنالیز

این کار باعث می شود که محتوای این سایت به خاطر کلمات کلیدی معین ، در فیچراسنیچت رتبه بندی شود.

آنالیز فیچر اسنیپت ها برای محتوای گپ

HubSpot ، Snippet Bait را به سطح دیگری می برد.

آنها قسمت های کوچکی را به پست های خود اضافه می کنند که در واقع شبیه به فیچراسنیپت می باشد:

فیچر اسنیپ hubspot

 

3- محتوای خود را برای انواع دیگری از فیچراسنیپت ها ، قالب بندی کنید.

Snippet Bait ، برای اسنیپت های پاراگراف دار به اصطلاح “Paragraph Snippets” عملکرد بهتری دارد. مانند این:

فیچر اانیپت توضیحات یوتیوب برای سرچ های گوگل

با اینحال paragraph snippet ها 81.9 درصد از کل فیچراسنیپت ها را تشکیل می دهند.

انواع فیچراسنیپت ها

تنها اینها نیستند.

اگر می خواهید برای اسنیپت لیست رتبه بندی شوید ، برای هر مورد موجود در لیست خود از هدر های H2 یا H3 استفاده کنید.

اگر می خواهید برای اسنیپت لیست رتبه بندی شوید ، برای هر مورد موجود در لیست خود از هدر های H2 یا H3 استفاده کنید.

گوگل این هدرها را از محتوای شما برمی دارد و در فیچراسنیپت قرار می دهد.

گوگل این هدرها را از محتوای شما برمی دارد و در فیچراسنیپت قرار می دهد.

اگر می خواهید در اسنیپت جدول رتبه بندی شوید ، باید جدولی ایجاد کنید که گوگل بتواند داده ها را به راحتی از آن بردارد.

به عنوان مثال ، محتوای موجود در جدول زیر…

نتایج جستجوی اسنیپت جدول

مستقیماً از یک جدول با قالب خوب ، استخراج می شود.

سایت منبع اسنیپت جدول

که این مسئله ، ما را به سمت موضوع بعدی هدایت می کند…

جستجوی هدف حرفه ای

بخش جستجوی هدف حرفه ای

هدف جستجو یا همان Search Intent ، در سال 2019 یکی از موضوعات گسترده در سئو بود.

که دلایلی خوبی نیز دارد. محتوایی که با هدف جستجوی کاربر مطابقت ندارد ، به سادگی در رتبه بندی قرار نمی گیرد.

و هرچه قدر که گوگل در ارائه نتایج دقیق برای جستجوگرهای خود بهتر عمل کند ، ایجاد محتوایی که مطابقت 1 به 1 با هدف جستجو داشته باشد ، در سال 2020 ضروری تر می شود.

 

هدف هر کلمه کلیدی را مشخص کنید

 

هر کلمه کلیدی دارای یک هدف است.

شاید دنبال پیدا کردن چیزی باشید یا قصد خرید محصولی را داشته باشید.

یا محصول A را با محصول B مقایسه کنید.

هر چه مطابقت محتوای شما با هدف جستجو بیشتر باشد ، مطمئناً به رتبه بهتری دست خواهید یافت.

بنابراین اولین قدم شما ، فهمیدن هدف جستجوی مربوط به کلمه کلیدی موردنظر می باشد.

گاهی اوقات هدف کلمه کلیدی درست است.

جستجوی گوگل در رابطه با خرید هدفون beats

اما این معمولاً واضح نیست. نتایج جستجو هر آنچه که باید در مورد هدف جستجوی کلمه کلیدی موردنظر بدانید را در اختیار شما قرار می دهد.

به عنوان مثال ، کلمه کلیدی مانند “protein powder” یا پودر پروتئین را انتخاب کنید.

کسی که این اصلاح را جستجو می کند احتمالاً می خواهد پروتئین بخرد یا شاید می خواهد اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کند.

طبق اولین صفحه نتایج مربوط به این کلمه کلیدی ، اکثر افرادی این کلمه را جستجو می کنند به دنبال اطلاعات بیشتری هستند.

نتایج جستجوی گوگل در رابطه با پودر پروتئین

 

محتوایی را ایجاد کنید که به صورت 1 به 1 مطابق با هدف جستجو باشد

 

اکنون که هدف جستجو را شناسایی کرده اید ، وقت آن رسیده است که محتوایی را منتشر کنید که جستجوگرها دقیقاً به دنبال آن هستند.

به عنوان مثال ، هنگام تجزیه و تحلیل صفحات نتایج جستجوی مربوط به چگونگی دستیابی به مشترکین یوتیوب ، متوجه شدیم که اکثراً پست ها به صورت لیست هستند.

نتایج جستجوی چگونه مشترک یوتیوب به دست آوریم ؟

بنابراین حتی اگر کلمه کلیدی ” how to ” باشد هم سعی کنید به جای انتشار یک آموزش گام به گام ، پستی را ارائه دهید که به صورت لیست می باشد.

پست چگونه مشتکر یوتیوب به دست آوریم ؟

و از آنجایی که محتوا همان چیزی است که کاربران می خواهند ، آن صفحه در 3 رتبه برتر نتایج قرار می گیرد.

3 رتبه برتر برای به دست آوردن مشترک یوتیوب

 

محتوای قدیمی خود را مجدداً برای هدف جستجو بهینه کنید

 

بهینه سازی هدف جستجو تنها مخصوص محتوای جدید نمی باشد.

می توانید از محتوای قدیمی خود استفاده کنید و آنها را به هدف جستجوی بهتری تبدیل کنید.

به عنوان مثال ، این پست برای کلمه کلیدی “SEO campaign” در رتبه خوبی قرار داشت.

پست قدیمی سئو کمپین

اما وقتی گوگل متوجه شد که افرادی که این اصطلاح را جستجو می کنند دقیقاً چه چیزی می خواهند ، رتبه ی مربوط به این صفحه کاهش یافت.

به این معنا که شخصی که “SEO campaign” را جستجو می کند ، تمایل زیادی به مطالعه موردی مربوط به این موضوع ندارد. جستجوکنندگان بیشتر می خواهند که به یک لیست از مراحل دست پیدا کنند.

بنابراین ، سئوکارهای این سایت ، پست را به یک راهنمای گام به گام تبدیل کردند.

پست کمپین سئوی بکلینکو

که در نتیجه این اقدام باعث ترافیک ارگانیک سایت به اندازه 57.98 درصد افزایش یافت.

افزایش ترافیک پست کپمین سئو

مبارزه با کاهش CTR

مبارزه با کاهش ctr

نمی توان میزان کاهش CTR را انکار کرد.

در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که میزان CTR ارگانیک در جستجوهای تلفن همراه ، از سال 2015 تا الان ، به اندازه 41.4 درصد کاهش یافته است.

گوگل نتایج ارگانیک را با قسمت های پاسخ ، تبلیغات ، Carousel ، بخش های “People also ask” و … جمع آوری می کند.

و نتیجه مربوط به صفحه شما باید فریاد بزند که “روی من کلیک کن” وگرنه نادیده گرفته می شود.

 

کلمه کلیدی خود را در URL مربوط به صفحه وارد کنید

 

در اوایل سال جاری ، نتایج حاصل از مطالعه گسترده CTR ارگانیک منتشر شد.

مطالعه Backlinko روی CTR گوگل

یکی از جالب ترین نتایج این بود که URL هایی که دارای کلمه کلیدی هستند ، به اندازه 45 درصد بیشتر از صفحات مشابه بدون کلمه کلیدی در URL ، کلیک می شوند.

افزایش CTR ارگانیک URL دارای کلمه کلیدی

 

از احساسات استفاده کنید ( بدون رفتن به بالای صفحه)

 

مطالعه ای نشان داد که عناوین احساسی دارای CTR نسبتاً بالایی هستند.

عناوین احساسی کلیک بیشتری می گیرند

اما همچنین این نتیجه حاصل شد که تگ های عنوانی که شامل کلمات “کلمات قدرتمند” بودند ، میزان کلیک را به اندازه 14 درصد کاهش دادند.

تگ های عنوان دارای کلمات قدرتمند نرخ کلیک پایین تری دارند

به نظر می رسد که جستجوگران گوگل می خواهند بر روی عناوین قانع کننده کلیک کنند. اما اگر یک عنوان ، دارای کلمات منحرف کننده باشد ، می روند و روی لینک دیگری کلیک کنند.

 

برای هر صفحه توضیحات متا بنویسید

 

این یک مرحله 2 دقیقه ای ساده است که می تواند CTR شما را تقریباً 6٪ افزایش دهد.

نوشتن توضیحات برای هر صفحه 6% نرخ افزایش کلیک را بالاتر می برد

بک لینک ها هنوز هم کلیدی هستند

بک لینک ها هنوز هم کلیدی هستند

با وجود تمام روندهای ارائه شده در این راهنما ، در سال 2020 هم سئو به طور کلی مربوط به محتوا و لینک ها می باشد.

بدون محتوای عالی ، هرگز لینکی دریافت نمی کنید.

و بدون ایجاد لینک ، در صفحه اول نتایج جستجو قرار نمی گیرید.

همچنین اگر در صفحه اول نیستید ، جستجوی بصری ، CTR و هدف جستجو برای شما مهم نمی باشد. این موارد تنها زمانی وارد بازی می شوند که در صفحه اول نتایج رتبه بندی شوید.

در حقیقت ، گوگل اخیراً اعلام کرد که لینک ها هنوز هم نقش مهمی در الگوریتم آنها دارند.

گزارش اهمیت لینک ها در نتایج گوگل

و یک مطالعه انجام شده توسط Perficient Digital نشان داد که لینک ها همان اهمیتی را دارند که در سال 2016 داشتند.

لینک ها همان تاثیری را دارن که در سال 2016 داشتند

به طور خلاصه ، محتوا و لینک های با کیفیت همچنان باید پایه و اساس هر استراتژی سئو باشند.

و هنگامی که مسئولیت رسیدگی به این کار را دارید ، باید سایت خود را طبق روندهای جدید ارائه شده در این مقاله بهینه کنید.

نکات سریع سئو برای سال 2020

بخش اضافی : نکات سریع سئو برای سال 2020

در این بخش ، چند تاکتیک برد سریع به شما نشان داده می شود که در حال حاضر عملکرد خوبی دارند.

و در سال 2020 عملکر بهتری هم خواهند داشت.

 

محتوای پژوهشی منتشر کنید

 

وبلاگ نویس ها و مقاله نویس ها ، عاشق اطلاعات هستند.

و اگر بتوانید آنها را با یک آمار ، نظرسنجی یا مطالعه جذب کنید ، می توانید از آن ها لینک دریافت کنید.

به عنوان مثال ما در سال 2019 ، 5 قطعه محتوای پژوهشی منتشر کردیم.

ابعاد تحقیق روی محتوا در سال 2019

و این 5 قطعه محتوا ، باعث دستیابی به 2243 بک لینک ، 17199 اشتراک و 202345 هزار بازدیدکننده شد.

نکته منفی در محتوای پژوهشی این است که نیاز به تلاش بیشتری نسبت به پیاده سازی یک پست لیست یا مطالعه موردی دارد.

اما وقتی درست انجام شود ، تلاش اضافی می تواند منجر به نتیجه موثرتر نیز شود و با درست پیش رفتن کارها دیگر نیازی هم به کار و تلاش بیشتر نباشد.

 

محتوای بصری ایجاد کنید ( مخصوصاً تصاویر مفهومی)

 

محتوای بصری نیز همانند ویدیو ، به سرعت در حال رشد می باشد.

در حقیقت ، یک بررسی جدید نشان داد که 87.5 درصد از بازاریابان در بیشتر اقدامات و تلاش های خود برای بازاریابی محتوا از محتوای بصری استفاده می کنند.

درصد بازاریابان در مورد تولید محتوای بصری

و به لطف سایت های رسانه اجتماعی مانند Pinterest و Instagram  ، محتوای بصری در سال 2020 هم شاهد رشد خواهد بود.

چگونه می توانید از این روند به نفع خود استفاده کنید؟

محتوای تصویری بیشتری ایجاد کنید … ” به خصوص تصاویر و ویژوال های مفهومی (Concept Visual) “

بر اساس تجربه ها ، ویژوال های بصری می توانند درست همانند ایفوگرافیک ها عملکرد خوبی داشته باشند.

( طرح های بصری مفهومی ، تصاویری هستند که دیگر سایت ها می توانند به راحتی آنها را در محتوای خود قرار دهند. زمانی که این کار را انجام می دهند ، تحت قالب بک لینک به سایت شما برمی گردد. )

به عنوان مثال ، در اینجا یک تصویر ساده وجود دارد که در در یکی از راهنماهای سایت backlinko گنجانده شده است:

طرح بصری رنک برین

و از آنجا که این تصویر مفهوم پیچیده ای را توضیح می دهد ، مردم دوست دارند که آن را در محتوای خود قرار دهند:

محتوای بصری در راهنماها

در حقیقت ، این محتوای بصری مفهومی به تنهایی بیشتر از 20 بک لینک برای سایت backlinko ایجاد کرده است.

 

ترغیب کنید که در انجمن ها و کامنت گذاری ها شرکت کنند

 

آیا نظرات وبلاگ به رتبه بندی شما کمک می کند ؟

به نظر می رسد ، پاسخ این سوال “بله” است.

در حقیقت گوگل اظهار داشت انجمن موجود در سایت ( نظرات وبلاگ) می تواند به رتبه بندی شما کمک زیادی بکند.

کامنت ها به رشد رتبه بندی سایت شما کمک می کنند

سال پیش ، گری ایلیس کارمند گوگل اعلام کرد که

” نظرات مربوط به مطالب ، عملکرد بهتری نسبت به اشتراک اجتماعی در دریافت سیگنال تعاملی برای سئو دارند.”

به عبارت دیگر ، گوگل می خواهد ببیند که آیا شما یک اجتماع فعالی در سایت خود دارید یا نه. حتی ممکن است که آنها در سال آینده ، به این سیگنال رتبه بندی توجه بیشتری بکنند.

 

به عنوان مهمان بک لینک پادکستی ایجاد کنید

 

پادکست ها یکی از روش های محبوب برای ایجاد لینک می باشند.

این همانند پست گذاری مهمان است. فقط کار خود را انجام دهید و آنچه می دانید را به اشتراک بگذارید که در نهایت یک بک لینک شیرین به دست می آورید:

بک لینک پادکستی

محبوبیت پادکست در حال رشد است. در حقیقت ، 90 میلیون آمریکایی هر ماه حداقل به یک پادکست گوش می دهند (این رقم در مقایسه با سال گذشته 26٪ افزایش پیدا کرده است).

این به معنای این است که احتمالاً در سال آینده موقعیت های بیشتری برای شما وجود دارد که بتوانید از پادکست ها لینک دریافت کنید.

 

صفحات زامبی را تعمیر کنید

 

این یکی از تکنیک های معدودی است که احتمالاً همیشه کاربرد دارد.

هر سایتی دارای صفحه هایی می باشد که هیچگونه ارزش و اعتباری برای آن سایت ندارند . که اصطلاحاً به آنها  صفحات زامبی گفته می شود.

نمونه های صفحات زامبی

به صورت واضح تر:

باید گفت که اگر تعداد صفحه های زامبی سایت انگشت شمار باشد ، مسئله زیاد جدی نمی باشد.

اما وقتی صدها صفحه زامبی دارید ، چه می شود؟

این می تواند سئوی کل سایت شما را پایین بیاورد.

به عنوان مثال ، Joe Robinson خواننده سایت Backlinko است که آژانس بازاریابی دیجیتال  ، Kazu را اداره می کند.

Joe متوجه شد که یکی از مشتریانش 76 مقاله کم حجم و بی کیفیت در سایت خود دارد:

محتوای قدیمی مشتری کازو

بنابراین ، او برخی از این مقاله ها را در راهنمایی های عمیق خود ادغام کرد…

محتوای پیشرفته جدید مشتری کازو

و بقیه ی آنها را حذف کرد یا برای اهداف دیگر استفاده کرد.

بعد چه اتفاقی افتاد؟

میزان ترافیک ارگانیک او به مدت 30 روز ، 16.23 درصد افزایش یافت:

افزایش ترافیک مشتری کازو

و زمانی که گوگل صفحات زامبی را از ایندکس خود حذف کرد ، این افزایش ترافیک ادامه یافت.

افزایش ترافیک سایت پس از حذف صفحات زامبی

تنها برای Joe این اتفاق نیفتاد.

مشتری Alan Boyd یک شرکت توریستی خارج ازPalm Beach  فلوریدا است.

مشتری آلان واتر اسپرت

و او به سرعت متوجه شد که این سایت دارای 50 صفحه زامبی می باشد:

صفحات دوبلیکیت مشتری آلان

بنابراین ، او مطالب این 50 صفحه را به 4 قسمت طبقه بندی کرد:

راه حل صفحات دسته بندی مشتری آلان

و این تاکتیک به تنهایی ، ترافیک جستجو را به اندازه 36.9 درصد افزایش داد.

افزایش ترافیک سایت مشتری آلان

یک مثال دیگر:

bart ، شرکت طراحی وب سایت Readz را مدیریت می کند.                                

readz

در گذشته ، بارت  فقط به خاطر اینکه وظیفه خود را به جا بیاورد ، به انتشار محتوا می پرداخت.

و سایت خود را از تعداد زیادی پست بی کیفیت پر کرد:

محتوای بی کیفیت readz

سپس ، در اوایل سال جاری 45 پست وبلاگ بی کیفیت را حذف کرد.

در ابتدا ، ترافیک سایت او افت کرد.

اما با شروع این الگوریتم ، ترافیک ارگانیک او به سرعت ، 32 درصد افزایش یافت:

افزایش ترافیک سایت readz از طریق موتور جستجو

موفق باشید

اکنون نوبت شماست

مشاوره سئو در سال 2020

این موارد توسط ما ارائه شده که به احتمال زیاد در سال 2020 کاربرد خوبی خواهند داشت.

ولی اکنون نوبت شماست ، برای اولین بار کدام یک از استراتژی های بالا را امتحان می کنید؟

آیا می خواهید محتوای پژوهشی بیشتری منتشر کنید؟ یا روی بهبود CTR ارگانیک خود کار کنید؟

برای ما کامنت بذارید و تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک بذارید