لینک سازی مستحکم و بنیادی: بالا بردن شانس دريافت لينك ها

كمپين های لینک سازی نباید تاریخ آغاز و پایان داشته باشند. بلکه باید مداوم و ادامه دار باشند تا در طول زمان لینک هايي برای شما به دست بیاورند. در این هم اندیشی ما به مهمان مان  ، خانم پدی موگان صمیمانه خوش آمد می گوییم. ايشان قرار است استراتژی هايي برای لینک سازی های پایدار و مقاوم را با ما در میان بگذراند. استراتژی هايي كه بازدهی كارهای محتوایی شما را خیلی بیشتر از كمپين های اولیه شما مي كند.

Sustainable Link Building: Increasing Your Chances of Getting Links

رونویسی ویدیو

سلام به مشتاقان عزیز Moz. به مجموعه مقالات وایت برد جمعه خوش آمديد. من رند نیستم  ، پدی مورگان هستم. من بنیانگذار Aira هستم. ما یک موسسه در بريتانيا هستیم كه روی موضوع سئو   ، لینک سازی و بازاریابی محتوا کار مي كنيم. شما ممكن است قبلا مطالب من را در باره لینک سازی روی بلاگ Moz ديده باشيد. حتي ممكن است كتابي كه درباره نحوه لینک سازی نوشته ام را مطالعه كرده باشيد. اگر اين طور است ، از شما تشکر مي كنم. امروز ، باز هم مي خواهم درباره لینک سازی صحبت كنم. اين موضوع به شدت مورد علاقه من است و مي خواهم برخی از نظرات خودم را درباره چيزی كه به آن « لینک سازی پایدار» مي گويم  ، با شما به اشتراک بگذارم.

مشکلات

در حال حاضر  ، برخي مشکلات در رابطه با لینک سازی وجود دارد كه آن را كاملا ريسك پذير می كند. من ابتدا می خواهم در مورد برخی از مشکلات موجود صحبت كنم و بعد به ارائه راه حل هایی برای كاهش ميزان ريسك لینک سازی بپردازم. بنابراین برخی مشکلات موجود عبارتند از:

1. لینک سازی محتوا محور خطرپذیر است

مشکل لینک سازی محتوا محور اين است كه شما در حال ایجاد محتوایی هستید که واقعا از نتيجه و كاركرد آن مطمئن نيستيد و نمی دانيد كه جواب می گيرند يا نه. اين كاملا ريسك پذير است و شما مطمئن نيستيد كه لینک های را دريافت خواهيد كرد.

2. یک ايده عالی برای محتوا لزوما ايده ای عالی برای محتوايی كه لینک می گيرد ، نيست

تفاوت عظيمی بین یک ایده عالی و بزرگ برای محتوا و ايده ای عالی برای دريافت لینک وجود دارد. با علم به اينكه تفاوت موجود واقعا مهم است ، قرار است كه ما كمی درباره اینكه چطور می توانيم آن را اجرا كنيم، صحبت كنيم. 

3. این یک سرمایه گذاری بزرگی از زمان و پول است

تولید محتوا ، بخصوص محتوای تصویری ، انجام طراحی و توسعه نیاز به زمان دارد و وقت گیر است. ممكن است برای این كارها از فریلنسرها کمک بگیریم. یا از طراحان و توسعه دهنده ها استفاده كنيم. بنابراين، برای انجام اين كارها، سرمایه خود را در قالب زمان و هزینه صرف می كنيم. قطعا هر كسی می خواهد بداند كه آيا اين سرمايه گذاری نتيجه می دهد و ریسک آن پايين است.

4. تصور لینک سازی به عنوان یک کمپین : شروع و سپس متوقف می شود.

پس شما يك كمپين لینک سازی را به راه می اندازيد و سپس متوقفش می كنيد و كمپين جديدی را آغاز مي كنيد. من می خواهم كمی از اين ايده فاصله بگيرم. می خواهم درباره ايده لینک سازی به عنوان یک فعاليت مداوم صحبت كنم، نه به عنوان كمپينی كه یک تاريخ شروع و پايان دارد و پس از انجام آن، فراموشش می كنيد و به سراغ كمپين جديد می رويد. بنابراين كمی در مورد اين موضوع هم می خواهم  حرف بزنم.

راه حل ها

پس اين ها مشکلات و مسائلی هستند كه ما در رابطه با لینک سازی محتوا محور با آنها مواجه هستيم. من می خواهم درباره برخی از راه حل های كاهش خطر لینکسازی محتوا محور حرف بزنم و اينكه چطور احتمال دريافت واقعي لینک ها را افزايش دهيم و كمپين شما شكست نخورد و بازدهی داشته باشد.

1. محتوا را به تاريخ ها يا رويدادهای خاصی متصل نكنيد

پس اولين مورد، حالا كه شما درباره ايده های محتوایی فكر می كنيد، خيلی ساده است كه ايده های محتوايی خود را به رويدادها يا روزهای خاصی از سال مرتبط كنيد. اگر اتفاقاتی در كسب و كار موكل يا مشتری تان در حال رخ دادن است كه اين اتفاقات خيلی مهم هستند مثل فستيوال های در حال برگزاری يا رويدادهای مشابه، اين ايده كه محتوا را به رويدادی وصل كنيد بسيار عالی است.

اكنون، مشكلی درباره محتوای وابسته به یک رويداد خاص در تاريخ بخصوصی وجود دارد اين است كه وقتی زمان آن رويداد بگذرد و محتوای شما بازدهی خود را نداشته باشد، شما می مانيد و یک محتوای تاريخ گذشته. 

برای نمونه ، كاری كه ما در Aira انجام داده ايم اين است كه برای مشتری ای كه محتوايی را درباره یک روز مناسبتی خاص به نام روز اينترنت اشيا بارگذاری می كند. اين مشخص می كند كه روزی به اين نام برای جشن گرفتن وجود دارد كه تاريخ آن در 9 ام آوريل  همين سال است.

حالا ، ما محتوايی درباره اين اينترنت چيزها ، رشد آن در دنيا و تاثير آن بر دنيا برای آنها توليد كرده ايم. اما نكته مهم اين است كه ما اين محتوا را دقيقا به همان تاريخ وصل نكرده ايم. بنابراين خود محتوا اشاره اي به تاريخ نمي كند ، ولی ما آن را در حوالی همان تاريخ بارگذاری كرديم و در مورد روز اينترنت اشیاء صحبت كرديم.

بنابراين توسعه آن روی تاريخ و رويداد تمركز داشت ولی متن محتوا نه. معنای آن اين بود كه بعد ز تاريخ 9 ام جولای ، ما همچنان می توانيستيم اين محتوا را ارائه كنيم چون هنوز ارتباط موضوعی داشت. اين محتوا دقيقا به تاريخ همان روز وصل نبود.

بنابراين مفهوم اين كار اين است كه ما روی یک تاريخ يا رويداد بخصوصی تاكيد نداريم. اگر ما به تاريخ 9ام جولای برسيم و هيچ لینکی را دريافت نكرده باشيم، به طور واضح اشكال دارد ولی همچنان می توانيم ادامه دهيم.

همچنان می توانيم آن تكه محتوا را عرضه كنيم. بنابراين با تمام ابزارها، محتوای مرتبط با یک تاريخ يا رويداد توليد كنيد ولی سعی نكنيد كه آن را خيلی وارد متن محتوا كنيد و خودتان را به آن تاريخ بچسبانيد.

2. به دنبال مجموعه داده ها و اطلاعاتی باشيد كه چندين ابعاد و زاويه ای از یک Outreach می دهند

دومين راه حل اين است كه بسيارd از ايده هاd محتوا را می توان از داده ها گرفت. بنابراين شما می توانيد یک مجموعه داده را دريافت كنيد و ايده های محتوای خود را بر مبنای اين مجموعه از داده ها بسازيد اما ابعاد و داستان هايی با استفاده از داده ها توليد كنيد.

اكنون اين می تواند كاملا خطرناک باشد چون شما هميشه نمی دانيد كه اين داده ها به شما داستان يا زاويه ای خواهند داد ، مگر اينكه در درون آن عميق شويد.

بنابراين كاری كه ما تلاش مي كنيم در Aira انجام دهيم اين است كه وقتی تلاش می كنيم كه محتوايی حول محور داده ها انجام دهيم ، اين محتوا درواقع از زوايای مختلفی است كه از داده ها می توان استفاده كرد.

براي مثال:

  • موقعيت ها : آيا شما می توانيد بخشی از محتوا را به موقعيت های جغرافيايی مختلف در سراسر ايالات متحده يا بريتانيا مرتبط كنيد و آیا می توانيد به دنبال روزنامه های محلی و مجله ها برای نواحی مختلف كشور و با استفاده از اطلاعات و داده های مختلف برويد ؟

  • شناخت جامعه هدف : آيا می توايند جامعه مورد نیازی را هدف قرار دهيد ؟ آيا می توانيد گروه های خانم ها ، آقايان ، جوانان و يا افراد مسن را هدف قرار دهيد ؟ آيا می توانيد اطلاعات را به شيوه های مختلفی تجزيه كنيد تا به گروه های جمعيتی مختلفی برسيد كه چندين راه مختلف ارائه محتوا را برايتان ارائه می كنند ؟ 

  • سال ها : آيا محتوای شما هر سال به روز مي شود ؟ خوب الان در سال 2019 هستيم. آيا بخشي از محتوا وجود دارد كه نياز باشد در سال 2020 به روز شود ؟ آيا در متن محتوا يا خود آن چيزی مانند يك محتوای تكرار شونده سالانه وجود دارد كه به روز می شود و شما بتوانيد آن را در سال بعد دوباره تكرار كنيد؟  پس همين حالا محتوا را بارگزاری كنيد. وقتی كه داده ها در سال بعد به روز شود ، داده های جديد را اضافه كنيد و دوباره بارگزاری كنيد.  بنابراين شما مجبور نخواهيد بود كه هر چند وقت يكبار محتوای جديدی بسازيد. در عوض می توانيد از محتوای قديمی استفاده كنيد و سپس داده ها را مدام به روز كنيد.

3. یک بانكی از محتوا بسازيد كه ارزش لينك كردن داشته باشد

شماره سوم موردی است كه هم اكنون و در حال حاضر برای ما واقعا نتيجه بخش بوده و می خواهم با شما به اشتراك بگذارم.

اين برمی گردد به ايده برخورد نكردن با لينك ها مانند كمپين های دارای نقطه شروع و پايان.

شما بايد بانكی از محتوای با ارزش لينكی روی وبسايت های خودتان و مشتريان تان بسازيد. تلاش كنيد محتوا هايی بسازيد كه ارزش لينك كردن داشته باشند و صرفا محتوايی برای انجام يك كار نباشند.

كاری كه شما می توانيد انجام دهيد اين است كه بارها و بارها توسعه دهيد.

تصور ما اين است كه روند توليد محتوا چيزی شبيه به اين است : شما ابتدا ايده ای خلق مي كنيد سپس متوقفش مي كنيد. شما طراحی می كنيد  ، توسعه می دهيد و سپس متوقفش می كنيد.

در واقع  ، چيزی كه شما بايد انجام دهيد اين است كه مدام به عقب و به نقطه شروع برگرديد و اين كار را برای همان محتوا مدام تكرار كنيد.

چيزی كه در پايان ارائه می دهيد ، چندين محتوا روی سايت مشتری تان است كه همگی به طور مداوم لينك ها را دريافت می كنند. تمركز شما فقط روی يك محتوا نيست كه بعد از آن عبور كنيد و به محتوای جديد بپردازيد. شما می توانيد اين بانك بزرگ محتوا را در آنجا داشته باشد كه تمام مدت برای شما لينك هایی بگيرند ، عوض اينكه فراموشش كنيد و به سراغ مورد بعدی برويد.

4. محتواهايی را كه برای شما كار می كنند و نتيجه می دهند را بشناسيد و ياد بگيريد

راه حل شماره چهار چيزی است كه واقعا برای ما نتيجه داده است. چون ما يك موسسه هستيم ، با مشتری های مختلف و صنعت های زيادی كار می كنيم محتواهای زيادی توليد می كنيم. كاری كه ما اخيرا انجام داده ايم اين است كه بررسی كنيم چه نوع فرمت هايی از محتواها برای ما بهترين نتيجه را داشته اند. و چه فرمت هايی بهترين نتيجه را برای مشتريان ما داشته اند؟

شيوه ای كه ما اين بررسي را انجام دادم ، از طريق يک چارت بسيار ساده بود كه به ما نشان می داد كه يک چيز چقدر در مقابل ميزان سختي اش ساده بود و سپس هرجايی كه از جنبه لينكی . پوششی يك شكست محسوب می شد و يا از جنبه لينكی  ، پوششی و يا حجم ترافيك برای مشتريان يك موفقيت و برد بزرگ بود.

اكنون  ، چيزی كه شما ممكن است در حين انجام اين كار بيابيد اين است كه فرمت های محتوايی خاصی در اين توری به شكل مناسبی قرار مي گيرند. بنابراين ، برای مثال شما ممكن است متوجه شويد كه انجام داده viz واقعا خيلي سخت است ولي به شما حجم بسيار زيادی لینک مي دهد. با اينكه شما ممكن است تصاوير و نقشه هاي در حال توليد حول اين نوع داده  را به سختی و با دشواری پيدا كنيد ، ولی چندان موفق نيست.

شناسايي اين نوع فرمت های محتوا و دانستن اينكه چه چيزی نتيجه می دهد و چه چيزی نتيجه نمی دهد ، بعدا می تواند كمپين محتوايی آينده شما را تغذيه كند. پس وقتی داريد برای يك مشتری كار می كنيد با اعتماد بنفس می توانيد بگوييد: « خوب در واقع ما می دانيم كه ايجاد رابط ها وتعامل ها خيلی برای ما سخت نيستند . چون ما يك تيم حرفه ای خوب داريم و آنها واقعا لينك می گيرند طبق تجربه ما قبلا بارگزاری هايي داشتيم و موفقيت های زيادی از آنها را به عينه ديده ايم.»

درحالی كه اگر شما به اين ايده برسيد كه نقشه ای بسازيد و با اينكه می دانيد واقعا انجام آن بسيار سخت است و واقعا ممكن است منجر به يك شكست بزرگ شود ، پس اين نتيجه خوبی نخواهد داشت اما شما می توانيد به مشتری بگوييد : « ببين ، بر مبنای تجربه كاری ما ، ما می توانيم نتيجه را از همين حالا ببينيم كه نقشه ها به خوبی موفق نخواهند بود. پس اجازه دهيد چيز متفاوتی را تجربه كنيم.»

اينها راه حل ها و نكاتی برای تلاش در لینک سازی های پايدارتر بود. خوشحال می شویم كه نظرات و انتقادات شما را در زير اين مقاله بشنویم. اگر هر سوالی داريد يا هر چيزی كه درباره آن مطمئن نيستيد ، با تیم سئو هاب در ميان بگذاريد. اگر می بينيد كه اين موارد برای مشتری شما نتيجه می دهد يا نمی دهد ، خوشحال می شویم آنها را هم بشنویم. 

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما مجاز به استفاده از کد های HTML می باشید.: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>