مهم ترین نکته‌ی سئو برای بهبود ترافیک وبسایت

دروغ های مصلحتی سئو

زیبایی سئو این است که به جای تحمیل پیام بازاریابی بر روی افرادی که نمی خواهند تبلیغات یا سخنان شما را بشنوند  ، می توانید از فرآیند مهندسی معکوس استفاده کنید تا دقیقاً آنچه مردم به دنبال آن هستند را کشف کنید  ، محتوای مناسب را برای آن ایجاد کنید  و دقیقاً در لحظه ای که به دنبال آن هستند، در مقابل آنها ظاهر شوید!

این روند مانند سحر و جادو کار می کند و مشتریان را به سمت شما می کشاند.

بیایید این روند را با گفتن یک دروغ مصلحتی شروع کنیم.

” محتوا  ، پادشاه است.”

اگر محتوا پادشاه باشد، کاربر ملکه است و بر جهان حکومت می کند. بیایید دوباره این را بگوییم ، زیرا مهم است.

“کاربر ملکه است و بر جهان حکومت می کند.”

گوگل فقط به مطالب شما اهمیت می دهد، زیرا کار گوگل پاسخ دادن به جستجوی کاربر شما  است. در واقع نتایج جستجو مجموعه ای از محتواهای “خوب” نیست؛بلکه  یک لیست رتبه بندی شده از محتواهایی است که به بهترین نحو نیاز کاربر را برآورده می کند.

در اینجا یک فرایند معمولی ارائه شده است که بسیاری از سئو ها در هنگام ساختن محتوا از آن استفاده می کنند:

 1. انجام تحقیقات بر روی کلمات کلیدی برای کشف آنچه افراد به دنبال آن هستند.
 2. انتخاب یک سری عبارات کم رقابت و پر حجم
 3. ایجاد محتوا پیرامون این عبارات و مباحث
 4. راه اندازی و بازاریابی صفحه و ساختن یک سری لینک
 5. بررسی میزان ترافیک وبسایت
 6. رفتن سراغ پروژه بعدی

برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل یا همان Keyword Planner، شاید بهترین ابزار موجود برای انتخاب کلید واژه باشد زیرا، به عدم جستجو مابین کلمات کلیدی طولانی مشهور است. علاوه بر این، ایجاد محتوای دقیق و ایجاد لینک های مناسب به منظور اینکه گوگل بتواند شما را به طور دقیق رتبه بندی کند نیز چالش برانگیز است.

متأسفانه، اینجا جایی است که بیشتر افراد متوقف می شوند.

توصیه سئو هاب اینه : در اینجا متوقف نشوید!

کل این فرایند به سیگنال های سنتی سئو مثلا سیگنال هایی مانند استفاده از کلمات کلیدی و PageRank (بله، این نیز یک عامل رتبه بندی واقعی است). متکی است تا رنکینگ محتوای شما را بالاتر ببرد. اهمیت این عوامل پابرجا باقی مانده است .

در جدیدترین بررسی کارشناسان فاکتورهای رتبه بندی ، از بیش از 150 بازاریاب برتر جستجو خواسته ایم که بیان کنند در الگوریتم گوگل، چه عواملی را مهم می بینند؟ نتایج نشان داد، در حالی که انتظار می رفت بیشتر ویژگی های سنتی سئو  باعث حفظ یا کاهش تاثیرگذاری شوند، ما متوجه شدیم که ویژگی های مبتنی بر کاربر باعث افزایش رنکینگ می شود.

علاوه بر سیگنال هایی مانند موبایل فرندلی بودن، سرعت سایت، UX کلی و کیفیت، عواملی که امروز می خواهم روی آنها تمرکز کنم شامل موارد زیر است:

1. صفحه با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشد: به عبارت دیگر، این صفحه احتمال دارد آنچه را که کاربر در واقع به دنبال آن است، شامل شود.

2. موتورهای جستجو که به نتایج داده های مربوط به clickstream منجر می شوند: این ممکن است شامل اندازه گیری نتایج جستجو باشد که کاربران در واقع روی آنها کلیک می کنند، و همچنین اثر pogo-stick.

3. تکمیل کار: کاربر قادر است کارهایی را که انجام داده است تکمیل کند. به عبارت دیگر ، به سؤالات آنها پاسخ کامل داده شده است.

آنچه سئوهاب در مورد آن صحبت خواهد کرد این است که چگونه با استفاده از یک تکنیک واحد، هر سه این عوامل را به طور هم زمان بهبود ببخشیم.

نکته اینجاست : مطابق با نحوه استفاده کاربران از صفحه آن را بهینه کنید و از ترافیک به مراتب بیشتر، لذت ببرید.

پس از دریافت ترافیک از موتورهای جستجو ، اطلاعات باورنکردنی در مورد بازدیدهای واقعی به دست می آورید. اگر صفحه شما به طور کلی هرگونه ترافیکی را دریافت کند، گوگل که از قبل حدس زده است که محتوای شما در مورد چیست – درست یا غلط – ترافیکی برای شما ارسال خواهد کرد. در حقیقت، بین ترافیکی که فکر می کنید ایجاد خواهد شد و ترافیکی که در واقع دریافت می کنید، تفاوتی وجود خواهد داشت.

آیا شما می خواهید این تفاوت را کمتر کنید؟ ما در این مقاله  این 3 سوال را می پرسیم و به آنها پاسخ می دهیم:

1. آیا محتوای من مطابق با درخواست بازدیدکنندگان من است ؟

2. آیا مطالب من کاربران را به سمت لینک من جذب می کنند تا بر روی آن کلیک کنند؟

3. آیا صفحه من به کاربران این امکان را می دهد که کار خود را به طور کامل انجام دهند؟

در اینجا و در این مقاله نحوه انجام این کار گفته شده است. با دقت تمام تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید تا نحوه ی انجام کار را بیاموزید.

1. صفحاتی که در وبسایت شما عملکرد کم و متوسطی دارند را مشخص کنید.

این فرآیند برای صفحاتی با سطح ترافیک پایین یا ناامیدکننده بهتر عمل می کنند. دلیلی که باید از صفحات پرمحتوا و با عملکرد قوی خود دور شوید این است که : “اگر چیزی مشکلی ندارد، نیازی به پردازش و صرف انرژی وجود ندارد.”

این به معنای این نیست که صفحات با عملکرد بالا قابل بهبود نیستند، اما هر زمانی که تغییری در صفحه ایجاد می کنید خطر از بین رفتن چیزهایی که به خوبی کار می کنند وجود دارد، بنابراین در حال حاضر ما می خواهیم روی صفحات با عملکرد ضعیف خود تمرکز کنیم.

ساده ترین راه استفاده از تجزیه و تحلیل ها برای شناسایی صفحاتی است که به نظر شما کیفیت بالایی دارند – و عبارات کلیدی خوبی را هدف قرار داده اید – اما بر اساس میانگین سایت، میزان ترافیک کمی دریافت می کنند.

برای این مثال ما از کنسول جستجوی گوگل ( Google Search Console ) برای داده های خود استفاده خواهیم کرد، اگرچه می توانید از پلت فرم های دیگری مانند Bing Webmaster یا حتی ویژگی های موجود در Moz Pro استفاده کنید.

در اینجا تصویری از ترافیک جستجو ما برای Followerwonk آورده شده است. اگرچه این میزان خوبی برای ترافیک است، اما مشکلی در رابطه با URL دوم وجود دارد: 10 برابر بیشتر از هر URL دیگری توجه جلب می کند، اما تنها 0.25٪ کلیک دریافت می کند. ما از این URL برای توضیح فرآیند خود استفاده خواهیم کرد.

2. عدم تطابق بین قصد کاربر و محتوا را کشف کنید.

ما می خواهیم کلمه کلیدی هایی را پیدا کنیم که URL ( صفحات ) سایت ما را در نتایج جستجوی گوگل قرار داده اند. در اینجا نحوه انجام این کار در کنسول جستجو آورده شده است.

پس از اتمام 3 کار بالا با کلیک روی URL مورد نظر برای تجزیه و تحلیل، صفحه ای از داده های آن URL را پیدا خواهید کرد که فاقد کلمات کلیدی هستند. اکنون بر روی زبانه “Query” کلیک کنید تا کلمات کلیدی فیلتر شده برای این URL خاص فیلتر و نمایش داده شود.

برای URL ( آدرس اینترنتی ) Followerwonk، نتیجه جالبی را کشف خواهیم کرد. عبارت “جستجوی توییتر” یک میلیون نشست یا ایمپرژن داشته است، اما فقط 724 بار روی آن کلیک شده است. گوگل معتقد است که ما سزاوار رنکینگ بالایی برای این کلمه کلیدی هستیم، اما آشکارا این صفحه آنچه را که افراد به دنبال آن هستند ارائه نمی دهد.

صفحه Followerwonk Bio Search، گزینه های پیشرفته زیادی که نمی توانید در توییتر پیدا کنید، ارائه می دهد. منطقی است که اگر هزاران نفر “جستجوی توییتر” را سرچ کنند، این صفحه ارزش بسیار زیادی پیدا می کند. پس مشکل کجاست؟

این عکس مشکل اساسی را فاش می کند.

مشکل اینجاست – یعنی کل صفحه!

اگرچه این یک صفحه عالی است، اما در یک کلمه کلیدی پر جستجو ناموفق است.

این صفحه نتوانسته است هدف کاربر را (به روشی سریع و شهودی) برآورده سازد.

چگونه می توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟ در قدم سوم این مورد را بررسی می کنیم

3. بهینه سازی برای هدف کاربر

اکنون که می فهمیم کاربران چگونه صفحه ما را پیدا می کنند، می خواهیم به آنها ثابت کنیم که صفحه ما دقیقاً همان چیزی است که آنها به دنبال آن هستند تا مشکل خود را حل کنند. 5 حوزه اصلی وجود دارد که می توان به کمک آن این کار را انجام داد:

 1. تگ عنوان
 2. توضیحات متا
 3. عنوان صفحه و هدرها
 4. متن اصلی
 5. فراخواندن به عمل

بازنویسی تگ های عنوان و توضیحات صفحاتی که عملکرد ضعیفی دارند می تواند منجر به افزایش سریع نرخ کلیک و بازدید شود.

علاوه بر این ، پس از دریافت این کلیکها، شواهد غیرقابل انکاری وجود دارد که نشان می دهد بالاتر بودن نرخ کلیک ممکن است منجر به افزایش رنکینگ شود. در پایان، واقعاً مهم نیست چطور این اتفاق افتاده است. نکته اصلی این است که شما از طریقی ترافیک بیشتری کسب کنید.

نکته اصلی استفاده از این داده ها برای بهینه سازی وبسایت شما به روشی است که باعث ایجاد ترافیک بیشتر و بهتر شود.

به دست آوردن کلیک از کاربر فقط نیمی از راه است. بعد از اینکه بازدید کننده به سایت شما هدایت شد، مجبورید آنها را قانع کنید (تقریباً بلافاصله) که در واقع می توانید مشکل آنها را، حل کنید.

4- تکمیل کار و تیر خلاص

این مورد را در نظر بگیرید: مثلا یک کاربر جستجو می کند : “بهترین رستوران های تهران” . شما می خواهید فست فود شما برای این جست و جو رتبه 1 را کسب کند، اما آیا این کار کاربر را راضی خواهد کرد؟

به احتمال زیاد نه، از آنجا که کاربر احتمالاً به دنبال لیستی از رستوران های برتر است که با بررسی ها، نقشه ها و منوهای غذا همراه باشد. اگر می توانید همه  ی این ها را ارائه دهید – در این صورت به کاربر کمک کرده اید تا کار خود را تکمیل کند.

نکته اصلی برای تکمیل کار، حل مشکل کاربر به طور واضح و سریع است. در صفحه Followerwonk، این امر می تواند با مشخص شدن این که آنها می توانند یک جستجوی پیشرفته توییتر را به صورت رایگان به دست بیاورند، انجام شود.

استانداردی برای تکمیل کار را می توان با پاسخ به سؤال زیر یافت: آیا بعد از بازدید کاربر از این صفحه، کاربران ما به طور کامل آنچه را که می خواستند پیدا کرده اند یا نیاز دارند به گوگل بازگردند و جستجوی جدیدی انجام دهند ؟

هنگامی که کاربر از وب سایت شما رضایت داشته باشد، فرآیند تکمیل کار به نتیجه رسیده است و احتمالاً لیاقت آن را دارید که برای موضوع جستجو شده رنکینگ خوبی دریافت کنید.

5. ارسال مجدد برای تجدید نظر

زیبایی این فرایند این است که می توانید نتایج را خیلی سریع مشاهده کنید. آسانترین کاری که می توانید انجام دهید ارسال صفحه برای تجدید نظر در گوگل است که می تواند به شما کمک کند سریع تر در نتایج جستجو ظاهر شوید. ( یعنی همان Fetch کردن در گوگل )

ممکن است تغییرات ارائه شده با این روش را در نتایج جستجو طی چند دقیقه یا چند ساعت مشاهده کنید و معمولاً بیشتر از یک یا دو روز طول نخواهد کشید.

6-7. نتایج را اندازه گیری و ارزیابی کنید و دوباره تکرار کنید.

اکنون که نتایج شما عینی استT عملکرد فعلی را در مقایسه با گذشته بسنجید. بعد از گذشت چند روز یا چند هفته (هر زمان که داده کافی برای تصمیم گیری از نظر آماری داشتید) به طور خاص به موارد زیر توجه کنید:

• رتبه بندیT یا تاثیر گذاری و جلب توجه کلی

• نرخ کلیک

• معیارهای تعامل، از جمله بانس ریت، زمان سپری شده در سایت و تبدیل ها

هشدار: ممکن است بار اول نتیجه ی خوبی نگیرید. اشکالی ندارد. تکرار و بهبود وبسایت خوب است ( البته تا زمانی که صفحه خود را با این روند نابود نکنید ).

اگر این روند را دنبال کنید، ممکن است نه تنها شاهد افزایش ترافیک باشید، بلکه بهبود ترافیک سایت شما می تواند آنچه را که بازدید کننده جستجو می کند، ارائه دهد.

بهترین محتوایی که با قصد کاربر منطبق است همان چیزی است که موتورهای جستجو می خواهند به کاربران خود ارائه دهند و این چیزی است که شما باید به موتورهای جستجو نشان دهید.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما مجاز به استفاده از کد های HTML می باشید.: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>