دامین اتوریتی که سایت ماز ارائه مینماید حاصل تست هایی هست که بر روی حدود 1.000.000.000 سایت در عرض یک سال انجام شده است ، در اصل سری کارهایی که بر روی عموم آنها انجام شده است و نتیجه مثبت داشته است را ماز برای شاخص اتوریتی در نظر گرفته است. در واقع تا به امروز این ماز بود که میگفت کدام سایت چقدر ارزش دارد و یا اینکه کدام سایت امکان اسپم بالایی دارد که امسال با تست های انجام شده در سطح بسیار وسیع تر آپدیت دامین اتوریتی را نیز با خود به همراه داشته است.

همبستگی میان دامین آتوریتی و رتبه در نتایج جستجو

دامین آتوریتی جدید به نوعی طراحی شده است که بتواند دقیقاً مطابق با نتایج جستجو باشد یعنی آن سایتی که دامین آتوریتی بیشتری دارد در رتبه بهترین قرار گیرد. در واقع ماز هر روز بیشتر از دیروز سعی بر این دارد تا آلگوریتم های خود را به گوگل نزدیک تر نماید. در DA جدید وب سایت ها کیفیت لینک ها بسیار اهمیت دارد. شاید در آتوریتی قبلی یک سایت رتبه 80 داشت اما در رتبه بندی جدید دامنه رتبه 20 یا حتی کمتر دارد و ایندر واقع نشان دهنده میزان کیفیت لینک هایی است که به وب سایت داده شده است.

دامین آتوریتی جدید و میزان DA جدید سایت ها

همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید لینک سازی صحیح بالاترین امتیاز را دارد و اگر وب سایت شما به طور دقیق و اصولی لینک سازی شده باشد هیچ افت رتبه ای در MOZ نخواهید داشت. در زیر نیز عکس دیگری وجود دارد که میزان افت سایت در لینک سازی های مختلف را نشان میدهد.

میزان افت رتبه در MOZ

لینک گرفتن به طور تصادفی از سایت های مختلف

اگر وب سایت شما از دامنه های مختلفی لینک گرفته باشد شما فقط 6.1 درصد افت رتبه در MOZ خواهید داشت و میزان افت DA شما چشمگیر نخواهد بود.

در واقع این مورد جای نگرانی ندارد و برای عموم سایت ها اتفاق افتاده است.

لینک های خریداری شده

آن دسته از سایت هایی که لینک هایی را خریداری کرده اند 15.9 درصد افت داشته اند. یعنی اگر شما هم جزو سایت هایی هستید که لینک خریداری کرده اید به جهت لینک سازی مطمئناً 15.9 درصد افت را خواهید داشت.

لینک گرفتن از نظرات اسپم

لینک گرفتن از نظرات حدود 34 درصد از آتوریتی وب سایت شما را کاهش خواهد داد

وب سایت های فروش بک لینک

وب سایت هایی که به فروش بک لینک مشغولند حدود 56 درصد از رتبه خود را از دست خواهند داد در MOZ ، یعنی دقیقاً رتبه DA این سایت ها حدوداً نصف خواهد شد.

دامنه هایی با کیفیت بالا که به فروش می رسند

گاهاً سایت هایی را دیده اید که دامنه هایی با آتوریتی بالا را به فروش مرسانند. اگر ما این مورد را مشاهده کنیم که یک سایت مدتی غیر فعال بوده و دوباره فعالیت خود را آغاز نماید و البته به نام شخص دیگری انتقال یابد رتبه این سایت را در MOZ حدود 61 درصد کاهش خواهیم داد.

لینک سازی شبکه ای

لینک سازی شبکه ای یا همان لینک های چند مرحله ای که به صورت خود ساحته توسط افراد ساخته میشود اگر بر روی سایت شما اعمال شود 79 درصد کاهش رتبه را برای سایت شما به همراه خواهد داشت.

دامنه هایی با کیفیت متوسط که به فروش می رسند

بسیاری از افراد به این کار مشغولند که سایت هایی را ثبت مینمایند سپس برای آنها لینک سازی مینمایند تا به یک رتبه متوسط آنها را برسانند و در نهایت به صورت حراجی آنها را میفروشند. این دسته از سایت ها 95 درصد از رتبه خود را از دست خواهند داد.

دامنه های شبکه ای

دامنه های شبکه به آن دسته از سایت هایی گفته میشود که به صورت domain1

domain2

domain3

بدین صورت ساخته میشوند ، این مورد را بیشتر در سایت های فیلم مشاهده کرده اید که پس از فیلتر شدن شماره بعدی دامنه را به ثبت میرسانند. این دسته از سایت ها 97 درصد کاهش رتبه در DA مشاهده خواهند کرد

دامنه های حراجی با کیفیت پایین

همانطور که در بالا مثال زدیم سایت هایی که به قصد فروش افزایش رتبه ضعیفی می یابند و سپس به فروش میرسند این دسته از سایت ها نیز 98 درصد از رتبه خودشان را در سایت MOZ از دست خواهند داد.

6 دیدگاه
    1. در خدمتتون هستیم ممنون از شما بابت کامنت هایی که میزارید
    1. لینک سازی اصولی را اگر بخواهیم در چند جمله کوتاه خلاصه کنیم باید بگوییم که : شما به نوعی برای سایت خود لینک سازی کنید گوگل متوجه این موضوع نشود که شما چه کسی هستید یعنی طبیعی باشد این کار شما ، اگر بتوانید حتی یک وبلاگ ایجاد کنید که در حیطه کاری شما باشد و در آن وبلاگ به مدت 5 یا 6 ماه مرتب در هفته 3 مطلب قرار دهید و نهایتاً بعد از 6 ماه از آن لینکی برای سایت خود دریافت کنید ، شما یک لینک سازی اصولی انجام داده اید که کاملاً طبیعی میباشد. این موضوع امتیازاتی دارد : اول اینکه یک وبلاگ مرتبط به شما لینک داده است ، دوم اینکه این وبلاگ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است پس لینک شما نیز با کیفیت خواهد بود (مطالب غیر کپی ) و ده ها مورد دیگر اما سعی میکنیم در این مورد یک مقاله کامل تهیه کنیم و بر روی سایت قرار بدیم تا شما هم بتونید کاملاً با این موضوع آشنا بشید.
  1. مرسی از مطالب مفیدتون و البته سرعت عملتون در بروز رسانی
    1. این نظرات شما برای ما دلگرم کننده هست ممنونم

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما مجاز به استفاده از کد های HTML می باشید.: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>